طراح گرافیک

حیاتی ترین نرم افزارهای گرافیکی

هر گرافیستی چه مبتدی و چه حرفه ای برای پیاده سازی ایده هاش، باید از حیاتی ترین نرم افزارهای گرافیکی استفاده کنه! نرم افزار های وکتوری، رستری، ادیت ویدیو، موشن گرافی و ….
اینجا میخوایم چندتا از این نرم افزار هارو باهم مرور کنیم.

photoshop فتوشاپ(Photoshop) :

فتوشاپ معمولا اولین نرم افزار گرافیکی هست که طراحان با اون آشنا میشن. فتوشاپ قدرتمندترین نرم افزار گرافیکی در زمینه ادیت و اصلاح عکس است. اما تقریبا همه جور طراحی میشه توش انجام داد. از ادیت عکس گرفته تا لوگو و پوستر و ست اداری و …. این نرم افزار یکی از مهمترین برنامه هایی هست که هر گرافیستی باید باهاش آشنا باشه.اما باید به این نکته توجه کرد که هر چیزی برای طراحی نرم افزار خاص خودشو داره، مثل ضرب المثلی که میگه: هرجا که جاشدی، جای تو نیست!

کاربرد اصلی فتوشاپ ادیت عکس، اصلاح نور، ریتاچ و … هست. فتوشاپ یه نرم افزار رستریه یعنی زمانی که شما روی تصویر زوم میکنید دونه های پیکسل رو مشاهده میکنید! پس، به درد طراحی چیزی که قراره ریسایز بشه نمیخوره! مثل لوگو.

به همین دلیل توصیه می کنم که فتوشاپ رو حتما در کنار یک نرم افزار برداری ( وکتور) مثل کورل یا ایلاستریتور یاد بگیرید. که البته پیشنهاد من ایلستریتور هست به این دلیل که جفت اینها از خانواده عزیز ادبی هستن که خیلی راحت باهم سینک میشن!

فتوشاپ

ایلستریتور (illastrator) :

ایلوستریتور نرم‌افزار وکتوری شرکت Adobe یکی دیگر از حیاتی ترین نرم افزارهای گرافیکی. ایلستریتور نرم‌افزار موردعلاقه گرافیست های حرفه‌ای هست و کسانیکه با فتوشاپ کار کرده باشن خیلی راحت تر با ایلستریتور کار میکنند. فرمت اصلی خروجی ایلوستریتور AI می‌باشد ، اما مثل بقیه نرم افزارهای گرافیکی فرمت های مختلفی هم خروجی میده. یکی از بهترین فرمت های خروجی ایلستریتور خروجی گرفتن به‌صورت SVG هست که گزینه مناسبی برای استفاده طراحان وب است. ایلستریتور به این علت که یک نرم افزار وکتوریه مهمترین گزینه برای طراحی لوگو هست! چرا؟ چون هرچقدر که ریسایزش کنیم افت کیفیت نخواهد داشت! لوگو ممکنه تبدیل به یک بج سینه بشه در ابعاد یک در یک و یا ممکنه بره روی بیلبورد و بشه یک متر در یک متر، پس جای طراحی لوگو در یک نرم افزار وکتوریه نه رستر!

ایلستریتور

 

4 دیدگاه

به گفتگو بپوندید و نظر خود را به ما بگویید.

Johnپاسخ
مارس 14, 2015 در 1:51 ب.ظ

Love the new jeans. Could have fun choosing which ones i cant live without.

مارس 14, 2015 در 1:52 ب.ظ
– در پاسخ به: John

Yep, its absolutely amazing!!!

Ylliپاسخ
مارس 14, 2015 در 1:52 ب.ظ

Great shot, I’m waiting for the whole album.

John Iveپاسخ
مارس 14, 2015 در 8:15 ب.ظ
– در پاسخ به: Ylli

It’s been a decade since Yorke and his team had a song that hit the American charts with the impact of “Breezeblocks” and Tessellate.

نظری دهید